TEKLİF İSTE
E-POSTAinfo@antalyaplusyonetim.com
TELEFON0536 053 77 65

Apartman Yönetimi ve Hukuk Hizmetleri

Eskiden az sayıdaki daireden oluşan binalarda işleyiş daha kolay ve pratikti. Komşuluk ilişkilerinin kuvvetli olması bina adına yapılması gerekenlerin daha hızlı ilerlemesine neden olurdu. Günümüzde ise binalarda yaşayan aile, işletmeci ve çalışan sayısının yüzlerin üzerinde olması profesyonel yönetim hizmetlerini zorunlu kılmıştır. Profesyonel Antalya apartman yönetimi sayesinde komşuluk ilişkilerinin az olduğu yapılarda dahi işlemler sorunsuz ilerlemektedir.

Antalya Apartman Yönetimi

Çok sayıda daire ve işyerlerinin olduğu yapılarda aidat toplamak dahi bazen ciddi sorun oluşturur. Antalya iş merkezi yönetimi anlayışı içerisinde yer alan hukuki hizmetler neticesinde her türlü sıkıntının pratik çözüm yolları bulunur. İşyeri, site veya apartmanda yaşayan herkese eşit mesafede bulunan profesyonel yönetim kadromuzun işleyişte sıkıntı yaşaması veya istenmeyen durumlarla karşılaşması durumunda hukuki haklar çerçevesinde gerekli olanları yapar.

Hakların Koruması Önemlidir

Bina, site veya iş merkezlerinde çok sayıda insan yaşamakta ve çalışmaktadır. Çalışanların ve yaşayanların haklarının korunması Antalya apartman yönetimi hizmetleri ile mümkün olmaktadır. Profesyonel bir yaklaşım sergilenmelidir. Mahalle binalarındaki çözüm yolları büyük iş merkezlerinde asla geçerli olmayacaktır.  

İyi niyet, dürüstlük ve komşuluk hukuku Antalya site yönetimi esaslarını oluşturur. Yapıda yaşayanlarda esaslar çerçevesinde uzlaşamadığı durumlarda hukuki yollara başvurmak kaçınılmaz olur. Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Kat mülkiyeti Hukuku ile ilgili yasa hükümleri uygulanarak sorunlar çözüme kavuşturulur. Bina, site ve iş merkezlerinde en çok sıkıntı aidat ödemelerinde yaşanır. Belli uyarı ve ikazlardan sonra aidatını ödemeyen işyeri ve daire için icra takip gibi caydırıcı hukuki yollara başvurmaktayız.

Hukukla Sorunların Çözüme Kavuşturulması

Binalarında, iş merkezlerinde veya sitelerindeki sorunlarını çözüme kavuşturamayanlar Antalya apartman yönetimi hukuki hizmetlerinden destek almalıdır. Profesyonel yönetim olmadığında sorunlar olduğu gibi kalır. Oysaki apartman yönetimi sayesinde kat malikleri arasında arabuluculuk yaparak sorunları çözülür. Gerekli olduğu durumlarda yönetim planı değiştirilerek çözüm yolları araştırılır. Firmamızın hukuki hizmetleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Yönetim planının yasalara uygun yapılması
  • Genel Kurur Toplantısının ve alınan kararların usulüne uygun olması
  • Kat maliklerinin ve üçüncü kişilerin sorumluluk ve yükümlülüklerinin yerine getirmesini sağlamak
  • İcra takibi yapmak, ihtar ve ihbarname çekilmesi
  • Dava açılması

İşletmelerle yapılacak sözleşmelerde oluşabilecek anlaşmazlıkların minimuma indirilmesi