TEKLİF İSTE
E-POSTAinfo@antalyaplusyonetim.com
TELEFON0536 053 77 65

Apartman Yönetiminde Aidat ve Muhasebe Hizmetleri

Katları artan binaların içlerinin kompleks haline geldiği günümüzde Antalya apartman yönetimi hizmetlerine çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Binaların içinde sadece daireler veya sadece işyerleri yok. Rezidans veya site olarak inşa edilen modern yapılarda sosyal tesis, alışveriş merkezi, spor alanları, havuz bahçe gibi çeşitli alanlar bulunmaktadır. Bu alanların her birinin ortak kullandığı elektrik, su, temizlik, bakım onarım, asansör gibi giderleri bulunmaktadır.

Antalya Apartman Yönetimi

Binlerce insanın yaşadığı alanlarda karışıklık olmadan işlerin yolunda gitmesi için Antalya site yönetimi işleyişinin gerçekleştirilmesi şarttır. Profesyonel yönetim hizmeti alınmadığında yapı içindeki ve dışındaki işleyiş aksayacaktır. İşleyişin aksaması ise mekanda yaşayan insanların hayatın huzursuz olmasına neden olur. Apartmanınızdaki huzurlu ve mutlu yaşam için aidat ve muhasebe yönetimi hizmetleri vermekteyiz. 

Apartman Aidat ve Muhasebe Hizmetleri Neleri Kapsar?

Kat Mülkiyeti Kanunu olan 634 sayılı kanuna göre iş merkezleri, site ve apartman hizmetlerinin profesyonel apartman yönetimi tarafından yapılması gerekir. Kanun gereği Antalya apartman yönetimi hizmetleri içerisinde aidat ve muhasebe hizmetleri vermektedir.

İş merkezi, apartman ve Antalya iş merkezi yönetimi aidat ve muhasebe hizmetleri içerisinde şunlar yer alır:

  • İşletme defteri, Karar Defteri gibi tutulması gereken bütün resmi defterlerin, noter tasdik işlerinin yapılması
  • Genel Kurul, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu çalışmalarının düzenli olarak yapılmasını sağlamak
  • Binalarda ortak olan doğalgaz, elektrik ve su aboneliklerinin yapılması
  • Yapı adına ortak banka hesabının açılması
  • EFT, Havale gibi bankacılık işlemlerinin yapılması
  • Aidat ve muhasebe takibinin yapılması

Mükellefiyetlerin Yerine Getirilmesi

İnsanların vergi mükellefiyetleri olduğu gibi yapılarında da vergi mükellefiyetleri vardır. Antalya apartman yönetimi tarafından yapılarda bulunan işletmelerin sorumluluk ve mükellefiyetleri takip edilmediğinde çeşitli sorunlar yaşanabilmektedir. Hukuki sorumluluk gerektiren çalışmaların sağlıklı zeminde ilerlemesi için profesyonel apartman yönetimi hizmetlerinden yardım alınmalıdır. Yapılarda çalışan personelin maaş takiplerinin yapılması gerekir. Maaş takibi ve bordro işlemlerinin uzman bir kadro tarafından yapılması bina sakinlerini sorumluluktan kurtaracaktır.

Profesyonel apartman yönetimi desteği almayan binalarda bazı aksaklıkların yaşandığı bir gerçektir. Her yıl kıdem tazminatını hak eden görevliler olacaktır. Yönetim sisteminin olmadığı yapılarda bu genellikle unutulur. Binalar, iş merkezleri ve sitelerdeki aidat ve muhasebe adına bütün işleri profesyonel kadromuzla eksiksiz yerine getirmekteyiz.