TEKLİF İSTE
E-POSTAinfo@antalyaplusyonetim.com
TELEFON0536 053 77 65

Profesyonel Site Yöneticisi Nedir? Ne Yapar?

Toplulukların olduğu her yerde her zaman diliminde işlerin aksamadan ilerlemesi için yöneticiye ihtiyaç olmuştur. Çok sayıda insanın birlikte yaşadığı ve çalıştığı yapılarda işler profesyonel yöneticiler tarafından takip edilirse sorunsuz bir yaşam elde edilir. Antalya apartman yönetimi bu ihtiyaçtan ortaya çıkmıştır. Komşulukların mükemmel olduğu, az sayıda dairelerin bulunduğu eski zamanlarda profesyonel yöneticilere ihtiyaç duyulmamıştır. Daire sakinlerinden biri yöneticilik yapmış ve binanın işleri aksamadan yapılmıştır.

Antalya Apartman Yönetimi Firmaları

Günümüzdeki modern ve kocaman binalar düşünüldüğünde işlerin bu kadar rahat ilerlemeyeceği anlaşılacaktır. Antalya iş merkezi yönetimi sayesinde çok sayıda ofis ve işletmenin bulunduğu yapılarda her şey kusursuz işlemektedir. 1965 yılında yürürlüğe giren Kat Mülkiyeti Kanununda bina ve site yönetimin önemli unsurlarına yer verilmiştir. Resmi ve yasal kanunlar çerçevesinde yöneticilerin yapması gereken sorumlulukları ve hakları belirlenmiştir.

Profesyonel Site Yöneticisi İhtiyacı

Kat maliklerinin kabul etmesi ve onaylaması ile site yöneticisi kabul edilir. Günümüzde profesyonel Antalya apartman yönetimi bu sektörde oldukça güzel işler yapmaktadır. 8 veya 8’den fazla birbirinden bağımsız bölümün bulunduğu apartman, site ve iş merkezlerinin her birinde yönetici seçilmelidir. Yönetici yapılarla ilgili bütün sorumlulukları üstelenerek denetleme ve devamlılığı sağlayan kişi olmaktadır.

Yükü ve sorumlulukları çok fazla olan Antalya site yönetimi herkese eşit uzaklıkta olan profesyonellerden seçilmelidir. Kendi işi ve uğraşısı olan bir kişinin modern ve büyük yapıların yöneticiliğini yapması zordur. Profesyonelce site yönetimi yapan firmamız işlerini eksiksiz ve mükemmel yerine getirir.

Profesyonel Site Yöneticisinin Vazifeleri

Temiz, bakımlı ve düzenli yapılara girildiğinde kesinlikle burada Antalya apartman yönetimi hizmetleri alınmıştır demeden kendinizi alamazsınız. Çünkü devasa yapılarda eksiksiz ve kusursuz ortamın oluşması ancak profesyonel site yönetimi ile mümkün olur. Profesyonel site yöneticisinin vazifeleri arasında şunlar vardır:

  • Binanın temizliği, bakım ve onarım işlemleri
  • Kalorifer, ısıtma ve soğutma hava işletmeleri, asansör gibi teknik işlerin aksamadan düzenli olarak çalışması
  • Teknik ve diğer işlemlerin eksiksiz yapılabilmesi için uygun miktarda aidat toplanmasını sağlamak
  • Toplanan aidatların idare edilmesini üstlenir
  • Fatura ve diğer borçları ödenmesi ile ilgili tedbirleri alır
  • Sitedeki olumsuzlukları gidermek içim çözümler üretir
  • Önemli konularda site sakinlerini bilgilendirir
  • Yönetim kurulunun belli aralıklarla toplanmasını sağlar